Agykaják

Agykaják Agyunk teljesítményét az örökölt genetikai tulajdonságokon túl a külső környezeti tényezők is egyaránt meghatározzák, mint pl. ez étrend. Ezért a megfelelő táplálkozás…

Bővebben

A 10 legnagyobb hiba az élelmiszer visszahívások során

Egyre többször hallunk a hírekben hatóság által elrendelt élelmiszer visszahívásokról. A leggyakoribb ok általában valamilyen minőségi probléma, amely általában a termék…

Bővebben

Expedit Nodum a Promobox által szervezett szülésznő konferencián

Az egészséges táplálkozás minden élethelyzetben nagyon fontos, de különös jelentősége van várandósság alatt. Dr. Némedi Erzsébet a Promobox által szervezett szülésznő konferencián…

Bővebben

Future Food Fest a Trade magazinban

Mi már nagyon készülünk a jövő évi Future Food Festre, így nagyon jókor jött a Trade Magazin nyomtatott lapszáma, ahol részletes beszámolót olvashattok az idei első F3-ról.…

Bővebben

Future Food Fest az Expedit Nodum szervezésében

Június 9-én igazi WOW élménnyel töltöttük meg a V30 Sportközpontot. A Future Food Festet azért szerveztük meg, mert hiszünk abban, hogy a hazai élelmiszergyártók is megérdemlik,…

Bővebben

2022. év innovációja az Expedit Nodum Innovációs Diagnózisa

A Trade Magazin Inno d'Or versenyére az Innovációs Diagnózis szolgáltatásunkkal neveztünk. Az innovációs diagnózis segít a vállalkozásoknak tisztán látni akkor, amikor…

Bővebben

Merre tovább? – Ideiglenes adásszünet az éterben

Remélem, hogy sokan közületek, akik rendszeres olvasóink vagytok, hiányoltátok a pénteki blog sorozatunk következő részét. Jogosan tettétek, hiszen másfél éve hűséges olvasóink…

Bővebben

Tüzes trendek

Egy új élelmiszertermék piaci megjelenése magában hordozza a piaci kudarcot is - melyre több okból kifolyólag nagy esély van. Az új termékek sikerének esélyeit minden területen…

Bővebben

Tüzes boldogság – a chili rejtelmei

„Ha izgalmat és/vagy meglepetést szeretne adni egy tál ételhez, dobjon bele chili paprikát!” Ki ily vakmerő és egyben bátor? Személy szerint én nem vagyok az, sem chili paprika…

Bővebben

A kis zöld fodrok, avagy az algák beépítése az étkezésünkbe

A világon több, mint 820 millió ember éhezik. Minden kilencedik ember a Földön. Emellett a túlsúly és elhízás szinte minden országban növekvő tendenciát mutat. Úgy gondolom, e két…

Bővebben

Fitoösztrogének hatása – A szójabab V. rész

Elérkeztünk szójáról szóló cikksorozatunk utolsó, befejező részéhez. Érdekes témáról, a szójában található fitoösztrogének szerepéről lesz ma szó. Miért fitoösztrogének? Mert ezek…

Bővebben

Egyem vagy ne egyem? Amikor a szóját a szívünkre vesszük… – A szójabab IV. rész

Mai blogcikkünkben folytatjuk a szója egészségügyi hatásairól megkezdett elmélkedésünket: a pajzsmirigyre gyakorolt hatásainak elemzése után arra keressük a választ, hogyan…

Bővebben

Egyem vagy ne egyem? Pajzsmirigy kitekintő – A szójabab III. rész

Előző írásainkban megpróbáltunk eligazodni a szója, és az abból készült termékek színes palettáján. Reméljük, ezzel sikerült hasznos támpontokat adni az egyes termékek…

Bővebben

Egyem vagy ne egyem? – A szójabab II. rész

Élelmiszeripari termékek Az élelmiszerként fogyasztott szója alapvetően fermentációval vagy egyéb, nem fermentáción alapuló feldolgozási módszerrel készül. Fermetntálásnak…

Bővebben

Egyem vagy ne egyem? – A szójabab I. rész

A napjainkban fogyasztott szója (Glycine max) a pillangósok családjába tartozó, Kelet-Ázsiából származó, egyéves kultúrnövény. Miért fontos a szója? Mint a pillangósvirágú…

Bővebben

Koronavírus járvány az orvosok és kutatók szemével – Amiért küzdenek és amitől a falra másznak II. rész

A koronavírus terjedésének megállítása elsődlegesen nem a táplálkozástudósok, hanem az orvosok, virológusok, gyógyszerfejlesztők feladata. Nehéz helyzetben vannak, nem…

Bővebben

Koronavírus járvány a táplálkozási szakember szemével I.rész – Mit (t)ehetnénk?

ÚJ VÍRUS: MEGSZOKOTT ÉS MEGSZOKHATATLAN TÜNETEK A SARS-CoV-2 névre hallgató vírus 2019. decemberében kezdett tombolni Kínában, Vuhan városában. Sokáig reménykedtünk benne, hogy a…

Bővebben

Tovább a D-vitamin nyomában – Mire jó még? Immunológiai kitekintő

A C-vitaminról sokan tudják, hogy fontos szerepet játszik az immunológiai folyamatok szabályozásában, hatására növekszik a szervezet ellenállóképessége egyes fertőzésekkel…

Bővebben

D-vitaminról bővebben – Avagy egy régi harcos eddig nem ismert, új feladatai az emberi szervezetben

A D-vitamin leginkább a szervezet kalcium-anyagcserében betöltött szerepéről ismert. Serkenti a kalcium felszívódását a bélből, ezzel fenntartva a vér megfelelő kalcium-ion…

Bővebben

A B-vitaminokról bővebben

Már előző cikkünkben (itt olvashatod) is megemlítettük, hogy a B-vitaminokból sok altípus létezik, és hogy ezek meglehetősen sokrétű hatást gyakorolnak az emberi szervezetre.…

Bővebben

Védjük immunrendszerünket, hogy megvédhessen minket!

Az immunrendszerünknek számos olyan funkciója van, amely életünk szempontjából elengedhetetlen. Megvéd minket többek között a környezetünkben található baktériumoktól,…

Bővebben